comcom

  

events management

marketing communication

promotion ideas

O nas
 
Co robimy?
 
Jak to robimy?
 
Projekty
 

PROJEKTY

Wśród licznych projektów i akcji budujących wizerunek firm i popularyzujących produkty naszych klientów jest wiele takich, które dostarczyły nam szczególnej satysfakcji ze względu na ich innowacyjny, indywidualny charakter i wyjątkowe efekty jakie przyniosły naszym zleceniodawcom np.:

NASI NA DAKARZE

Od początku kariery legendarnego skoczka narciarskiego Adama Małysza w roli kierowcy rajdowego nasz klient Finder był partnerem technologicznym jego teamu. Szczególne znaczenie dla Findera i załogi miał jej pierwszy start w najbardziej wymagającym rajdzie na świecie - Dakarze. Aby umożliwić polskim kibicom najszybsze i najpełniejsze relacje z Ameryki Południowej w Finderze stworzono specjalny serwis on-line i aplikację mobilną, która była nowatorską platformą relacji z rajdu. Serwis był na bieżąco wypełniany relacjami od reporterów Findera, którzy podążali za rajdem, a materiały przesyłali do warszawskiej redakcji serwisu. Naszą rolą w projekcie była współpraca koncepcyjna na etapie konstruowania serwisu i aplikacji mobilnej oraz prowadzenie głównej redakcji serwisu, w tym redagowanie i publikowanie wszystkich jego treści. W czasie rajdu wyemitowaliśmy kilkaset newsów, informacji podsumowujących, relacji fotograficznych i video.

Badanie percepcji kierowców - Instytut Analizy Sensorycznej ISA

ISA prowadzi badania konsumenckie z zakresu psychologii poznawczej, neuropsychologii i eyetrackingu (okulografii). Głównym elementem eyetrackingu są specjalne okulary rejestrujące obraz otoczenia i ruch źrenic osoby badanej co precyzyjnie wskazuje i rejestruje momenty i miejsca skupienia uwagi. Postawiono przed nami zadanie popularyzacji tej metody dla potrzeb marketingu jako obiektywnego sposobu analizy obiektów skupiających uwagę adresatów różnych produktów lub odbiorców przekazów. Zaproponowaliśmy przeprowadzenie badania wpływu reklam przydrożnych jako elementu odwracającego uwagę kierowców od znaków drogowych, co skutkuje zmniejszeniem bezpieczeństwa na drodze. Dla projektu uzyskaliśmy cennego partnera medialnego – najpoczytniejszy polski tygodnik motoryzacyjny, który opublikował obszerną relację z badań opisując metodę badawczą naszego klienta, a wersję internetową relacji wzbogacił filmem, w którym udokumentowaliśmy badanie. Niestety badanie przyniosło wyniki zgodne z naszymi przewidywaniami. Reklamy bardzo skutecznie odwracają uwagę kierowców od znaków drogowych. Zwracają oni na nie uwagę trzykrotnie częściej niż na znaki.

FINDER ONLINE

W początkowych latach współpracy z Finderem naszym zadaniem było popularyzowanie technologii lokalizacyjnych GPS/GSM w zastosowaniach biznesowych i budowanie wizerunku Findera jako renomowanego dostawcy usług opartych na tej technologii. Strategię oparliśmy na wyszukiwaniu i angażowaniu się w atrakcyjne medialnie projekty, w których dodatkowym walorem było wykorzystanie systemu lokalizacyjnego Finder Online. Proponowaliśmy dostosowanie systemu do potrzeb konkretnego przedsięwzięcia, a Finder zapewniał niezbędny sprzęt i obsługę. Projekty polegały na relacjonowaniu konkurencji, w których tradycyjne sposoby relacji nie mogły na bieżąco oddać emocji. Przykładami zawodów, które były transmitowanie online dzięki technologii Findera były m.in.: rajdy RMF Morocco Challenge, MT Rally, Drezno-Wrocław, żeglarskie Mistrzostwa Europy w Match Racingu czy Wielki Wyścig Programu 3. Polskiego Radia. Uczestnicy tego wyścigu, który polegał na jak najszybszym pokonaniu autostopem założonej trasy po Europie, zostali wyposażeni przez Findera w telefony komórkowe z GPS, do których stworzono specjalne oprogramowanie, aby słuchacze radia mogli sprawdzać na cyfrowej mapie systemu Finder On-Line sytuację na trasie wyścigu. Telefony z GPS były wówczas nowinką techniczną, a ich wykorzystanie w systemie lokalizacyjnym bardzo nowatorskie. Projekt, jak i pozostałe, okazał się dużym sukcesem promocyjnym. W czasie trwania wyścigu strona z relacją została odwiedzona ponad 1,6 miliona razy.

KONTAKT

ComCom.pl
Domaniewska 44
02-672 Warszawa
tel. 22 430 95 15
r.lesniewski@comcom.pl
"Z powierzonych zadań agencja ComCom.pl wywiązała się bardzo dobrze, wykazując się wysokim profesjonalizmem, kreatywnością, elastycznością i rzetelnością obsługi. Nasza współpraca na każdym etapie przebiegała bardzo sprawnie."
SAP Polska
"Zadania zlecane agencji są realizowane profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem. Charakteryzują się również kreatywnością i innowacyjnością. Wspólnie z ComCom.pl udało nam się wdrożyć kilka pionierskich projektów popularyzujących nowoczesne produkty lokalizacyjne Finder S.A."
Finder S.A.
"Konferencje zorganizowane przez agencję ComCom.pl zostały przygotowane w sposób profesjonalny i kreatywny, z dużym zaangażowaniem i elastycznością. Mogliśmy polegać na sugestiach i rekomendacjach pracowników agencji."
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
"Niezwykle rzadko spotykana elastyczność i otwartość na nasze potrzeby oraz zaangażowanie w rozwiązywanie problemów pozwoliła na pełne zadowolenie organizatorów i uczestników z udziału w wydarzeniu."
SAP Polska
"It is my pleasure to endorse the ComCom Company and to highly recommend their service to those looking for a friendly and reliable team to organize such an event."
Dassault Systemes Austria

W ramach europejskiego road show organizowaliśmy w Polsce wizytę ciężarówki ekspozycyjnej SAP.
 

Naszym zadaniem była logistyka wydarzenia – opracowanie tras, zgody na przejazdy i parkowanie pojazdu ponadgabarytowego, wybór prestiżowych lokalizacji, organizacja udziału gości i eventy towarzyszące. W Warszawie ciężarówka parkowała m.in. na płycie Stadionu Narodowego, a w Poznaniu przed Centrum Biznesu i Sztuki - Stary Browar.

Od 2009 r. jesteśmy organizatorem głównej polskiej konferencji Dassault Systemes.
 

Kolejne edycje konferencji, za które byliśmy odpowiedzialni zostały ocenione na tyle dobrze, że w 2014 r. powierzono nam organizację w Polsce spotkania dla całego regionu Europy Centralnej. Byliśmy odpowiedzialni za kompleksową organizację tych konferencji.

Na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej byliśmy organizatorem konferencji dot. wdrażania funduszy europejskich.

Do naszych zadań należało stworzenie serwisów internetowych konferencji, aplikacji rejestracyjnych on-line, opracowanie linii graficznej, wykonanie materiałów konferencyjnych, stoisk promocyjnych i zapewnienie pełnej organizacji i obsługi technicznej wydarzeń.

Firma Basware zleciła nam organizację swojej międzynarodowej konferencji Sales and Marketing Kick Off.

Konferencji z kilkoma ścieżkami tematycznymi towarzyszyły spotkania o różnym charakterze i odbywające się w kilku lokalizacjach. Naszą rolą była całościowa koordynacja i organizacja wszystkich elementów konferencji, której uczestnikami byli goście z całego świata.

Od 2009 r. współpracujemy z Cisco przy okazji wydarzeń w ramach programu Networking Academy.
 

W różnych kursach programu NetAcad w ciągu roku uczestniczy ponad 26 tysięcy słuchaczy, głównie uczniów i studentów. Mają możliwość korzystania z różnego typu wydarzeń – Student Days, Incubator Program czy NetRiders. W zależności od potrzeb wspieramy organizacyjnie i promocyjnie eventy na terenie całego kraju.

System i sprzęt Findera został udostępniony do transmisji on-line z Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Żeglarstwie.

Wyposażenie łódek w moduły GPS/GSM i transmisja on-line z zawodów pozwoliło zbudować rozpoznawalność marki Finder i użytej technologii w głównej dla komunikacji grupie – wśród dziennikarzy. Zgodnie z założeniami ten projekt ustanowił dobry fundament dalszych działań z mediami.

Od 2007 r. SAP Polska powierza nam organizację większości swoich najważniejszych konferencji.
 

Zadania najczęściej obejmowały kompleksową organizację, łącznie z procesem rejestracji on-line, przygotowaniem oprawy promocyjnej, informacyjnej, scenograficznej, współpracę z partnerami i sponsorami, obsługę techniczną, logistykę, oprawą artystyczną, udziałem guest speakerów, a w razie potrzeby prowadzeniem rozliczeń z uczestnikami.

Na zlecenie SAP kilkakrotnie byliśmy organizatorem międzynarodowych spotkań zespołów SAP z regionu CEE.

Byliśmy odpowiedzialni za całe przedsięwzięcie - zapewnienie odpowiedniego obiektu, organizację noclegów, transfery, technikę, program integracyjny, motywacyjny i rozrywkę dla uczestników w wielu krajów.